Oswietlenie do magazynu Doradztwo techniczne, Bezplatne projekty, oświetlenie LED, Konsultacje Energooszczedne oswietlenie magazynow

Lampy UV-C

 • Lampa bezpośrednia UV-C
  Lampa bezpośrednia UV-C
 • Lampa bezpośrednia UV-C II
  Lampa bezpośrednia UV-C II
 • Lampa hybrydowa UV-C
  Lampa hybrydowa UV-C
 • Lampa przepływowa UV-C
  Lampa przepływowa UV-C
 • UV-C Sterilion 36W
  UV-C Sterilion 36W
 • UV-C Sterilion 72W
  UV-C Sterilion 72W

Lampy UV-C do magazynu

Zachowanie czystości mikrobiologicznej - oprawy UV-C usuwają:

 • bakterie
 • wirusy
 • grzyby
 • pleśń
 • roztocza


Światło (promieniowanie) UV-C niszczy m.in. łańcuchy DNA bakterii i wirusów i uniemożliwia ich namnażanie się, poprzez to może zostać wykorzystane do sterylizacji. Ultrafiolet C ma silne własności bakteriobójcze, dlatego wkracza szeroko poza medycyną i farmacją do produkcji, magazynowania i handlu żywnością. Zastosowanie obiegów powietrza z lampami UV-C, które jest skutecznym sposobem zabezpieczenia przed zakażeniem, zwiększa ich efektywność. Regularne naświetlanie powierzchni znacznie ogranicza namnażanie drobnoustrojów.

 

Wszystkie informacje handlowe: 505876434

Zapraszamy na stronę UV-LAMPY.PL

 

Zastosowania lamp UV-C

PRODUKUJEMY SYSTEMY BEZPOŚREDNIEJ DEZYNFEKCJI UV

 

Dezynfekcja promieniami ultrafioletowymi

Możliwe zastosowania lamp UV-C:

– logistyka i magazynowanie
– szatnie
– stołówki
– biura
– przemysłowe
– budynki użyteczności publicznej
– rozwiązania na zamówienie

Naszą strategią jest spełnianie oczekiwań klientów przy zachowaniu najwyższych standardów jakości, dlatego dostarczamy rozwiązania od projektu po produkcję końcową.


Chętnie stworzymy nowy produkt, który spełni wszystkie Państwa potrzeby i oczekiwania.
Skontaktuj się z nami, aby uzyskać więcej informacji.

 

Czy UV-C zabija koronawirusy?

W związku z rosnącym zagrożeniem zarażeniem koronawirusem COVID-19 nasuwa się pytanie: Czy lampy sterylizujące to dobry sposób dezynfekcji od koronawirusa? Dr hab. n. med. Tomasz Dzieciątkowski, wirusolog z Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego przyznał, że wykorzystanie lampy UV-C jest jedną z metod dezynfekcji. Zaznaczył jednak, że dotyczy to przede wszystkim powierzchni. Wtedy lampa bakteriobójcza UV-C może być naprawdę przydatna.

Oprawa UV-C zabija do 99,9% bakterii, w tym E.Coli i MRSA, pomaga usunąć wirusy, roztocza (z kurzu) i inne drobnoustroje. Wysoka dawka promieniowania UV-C lub długotrwała ekspozycja na UV-C zakłóca niektóre funkcje biologiczne roztocza, co prowadzi do ich śmierci.

 

Jeśli nie widzę promieni UV-C, co widzę?

Około 90% energii wytwarzanej przez lampę UV-C to w rzeczywistości energia UV-C. Pozostała część to światło widzialne (niebieski odcień) i niewielka ilość podczerwieni (ciepło). Biorąc pod uwagę jasność lamp UV-C, to 3-4% światła widzialnego daje wyobrażenie o ilości energii UV-C wytwarzanej przez lampę.

 

Czy UV-C może zabić 100% wszystkich mikroorganizmów w powietrzu?

Zwykle nie, choć ważniejsze są bardzo duże ograniczenia liczby stosowania UV-C. CDC jest dobrym przykładem tego, jak UV-C jest najdoskonalszym, a czasem jedynym wyborem, aby wykonać to zadanie. Co równie ważne, UV-C nie pozostawia niczego innego niż inne metody! Oprawy bakteriobójcze emitujące promieniowanie UV-C zabijają prawie wszystkie drobnoustroje, atakując kwas nukleinowy. Skuteczność zależy od czasu naświetlania i natężenia promieniowania UV-C. Działanie promieni UV-C jest nieodwracalne, drobnoustroje nie uodparniają się na promieniowanie UV-C (bakteriobójcze).

 

Maxi-Light Maxi-Light blog Maxi-Light twitter MaxiLight youtube.com Maxi-Light digg.com maxi-light delicious.com Homepage maxi-light.pl
Lampy UV-C usuwają: bakterie, wirusy, grzyby, pleśń i roztocza
 
 

Valid XHTML 1.1