Oswietlenie do magazynu Doradztwo techniczne, Bezplatne projekty, oświetlenie LED, Konsultacje Energooszczedne oswietlenie magazynow

Oświetlenie magazynu - Przewodnik

Dobre oświetlenie: Klucz do optymalnej wydajności magazynu.

Przepraszamy ten tekst jest tłumaczeniem i wymaga jeszcze korekty.

Słabo oświetlony magazyn to środowisko dojrzałe do błędów. Większość magazyny mają wiele funkcji

wykonywanych w ramach ich ściany, od wybierania operacji i opakowania do wysyłki i odbioru, montaż oświetlenia, a nawet pracy w biurze. Te liczne zadania zrobić projekt oświetlenia wyzwanie, ponieważ więcej niż jedno zadanie może być wykonane w tym samym obszarze, wymagające różnych poziomów natężenia oświetlenia.

 

Dobre oświetlenie jest niezbędne w magazynie w celu promowania widoczności pracowników, bezpieczeństwo i wydajność. Efektywnie oświetlony obiekt będzie również zmniejszenie kosztów operacyjnych, które będą miały wpływ na dolny-line.

 

Wybór systemu oświetleniowego

 

Czy wniosek jest nowy obiekt lub modernizacja oświetlenia, często powstaje pytanie, jaki rodzaj systemu oświetlenia jest najlepiej High Intensity Discharge (HID) systemu lub fluorescencyjne.

 

Jeśli wydajność jest głównym problemem, wysoka lampa sodowa (HPS) system jest najbardziej wydajnym źródłem światła są dostępne, zapewniając najwięcej lumenów na wat. Lampy HPS mają dłuższą żywotność niż standardowe metalowych systemów halogenków, co przekłada się na niższe koszty utrzymania.

 

Jednak wielu właścicieli hurtowni i menedżerowie niechętnie korzysta z systemów z powodu HPS żółtawym przez Światła kolorze. W zastosowaniach magazynowych, gdzie przechowywanie, transport i odbiór są główne funkcje, kolor może nie być problemem.

 

Ale w zastosowaniach, w których pracownicy wykonują lekkie prace montażowe lub boks produkt, identyfikacja kolor może być bardzo istotne. Oddawanie barw jest zdolność źródła światła do reprezentowania prawdziwe kolory obiektu. Im bliżej współczynnik oddawania barw (CRI) jest 100, bardziej naturalne kolory produkt pojawi. CRI z lamp metalohalogenkowych jest 65, z lamp HPS w 20. CRI do świetlówek jest 80.

 

Wielu właścicieli hurtowni i menedżerowie wolą białe światło dostarczone przez metalowe systemy halogenowe lub świetlówki. Nawet jeśli zmierzone footcandles może być prawie taka sama jak w przypadku systemu HPS, pracownicy wierzą, że mogą zobaczyć lepiej pod metalowym systemu halogenku ponieważ środowisko wydaje się jaśniejsze.

 

Impulsowym start lampy metalohalogenkowe są najbardziej wydajne lampy metalohalogenkowe na rynku. Nie tylko zapewniają natężenie światła potrzebne, ale oferują one więcej światła przez cały okres użytkowania lampy. Lampa początek impulsu będzie produkować 110 lumenów na wat w LPW) w porównaniu do 80 LPW dostarczonych przez standardową metalową lampę halogenku. Impulsowym start lampy metalohalogenkowe także rozgrzać się szybciej do pełnej jasności i mają szybsze czasy restrike. Chociaż lampy impulsowe startu początkowo droższe niż konwencjonalne lamp metalohalogenkowych, właścicieli magazynów i menedżerowie odnoszą korzyść z niższych instalacji, eksploatacji i kosztów utrzymania (patrz rysunek 1).

 

Nowa oprawa i technologia lampa ma również fluorescencyjnych systemów lepiej odpowiadających środowiskach magazynowych. Nowe systemy zapewniają poziomy oświetlenia potrzebne w urządzeń z wyższych pułapów i zużywają mniej energii niż metalowym systemu halogenku. Na przykład, jedna 400-watowa lampa metalohalogenkowa wysoki oprawa zatoka może być podstawiony przez sześć 32-watowych lamp fluorescencyjnych o łącznej mocach 192 vs 400 (nie licząc strat balastowych).

 

Fluorescencyjne systemy oferują również tę zaletę, że "instant dalej." Wszystkie systemy HID mają czas rozgrzewania. Podczas potężnej mocy lub zaniku, na przykład, standardowa metalohalogenkowe oprawy wymaga od 10 do 15 minut do ostygnięcia, plus dodatkowe pięć do siedmiu minut, aby się rozgrzać. Fluorescencyjne systemy, z drugiej strony, będzie ponownie świecić natychmiast.

 

Fluorescencyjne systemy funkcjonują chłodniej niż HID opraw. Wyższy lamp mocy, więcej ciepła systemu HID będzie produkować, co może prowadzić do zwiększenia kosztów HVAC. Jeżeli prowadzący instalację Koszty klimatyzacji są niezwykle wysokie, a system oświetlenia korzysta z lamp mocy, system może być modernizacji z fluorescencyjnych opraw lub niższych lamp HID moc w watach na zmniejszenie kosztów operacyjnych.

 

Wadą świetlówek systemów jest to, że są one wrażliwe ciepła. Fluorescencyjny system może nie być korzystne dla magazynu w Teksasie, który nie ma klimatyzacji w lecie.

 

Zapewnienie niezbędnych poziomów natężenia oświetlenia

 

Na poziom światła i widoczność wymagane w magazynie będzie zależeć od wielu czynników, w tym zadań do wykonania, wieku pracowników oraz rodzaj przestrzeni, czy jest to otwarta przestrzeń lub ma stojaki. Bardziej aktywna powierzchnia-takie jak rampy czy inscenizacja obszarowe wyższe wymagania poziomu oświetlenia. Poziom oświetlenia będą także wpływ wielkość pozycji, które są obsługiwane. Na przykład, obszar aktywny z małych elementów (i małe etykiety na pojemnikach) wymagać będzie od 20 do 50 footcandles średnio. Aktywny obszar o dużych elementów wymaga tylko 10 do 20 footcandles. Nieaktywne obszar, takich jak zimno składowania, będzie wymagał jedynie 5 do 10 footcandles.

 

Powyższe zalecenia odnoszą się do płaszczyzny roboczej. W magazynach, jest to prawdopodobnie pionowej powierzchni komina, a czasami pozioma na wysokości czytania dokumentów. Odpowiednie poziomy oświetlenia pionowego są niezbędne do czytania etykiet na kartonach, czytać znaki w obrębie obiektu (m.in. znaki wyjściowych) i prowadzić wózek widłowy.

 

Najlepszym sposobem na określenie wymaganych poziome i pionowe poziom oświetlenia jest wzięcie pod uwagę średnią z minimalnych wskaźników. Poziome średnio do minimalnego poziomu współczynnika dla obszaru szafy nie powinna przekraczać 3:1. Jeśli średni poziom światła w korytarzu jest 20 footcandles (FC), minimalne poziome poziomy powinny być 6,7 k lub więcej. Pionowy średni do minimalnego poziomu współczynnika dla tego samego obszaru nie powinien przekraczać 10:1. Oznacza to, że średni poziom footcandle to 15, minimalna pionowa poziom footcandle nigdy nie powinna być mniejsza niż 1,5 FC.

 

Kontrast i wielkość obiektów biorących udział w zadaniu będzie również wpływać na poziom oświetlenia wymagane. Zadania są lepiej widoczne, gdy kontrast między obiektem a tłem jest największe. Na przykład, czarne napisy na białym etykiecie będą miały wyższy poziom kontrastu niż granatowym czcionką na średnim niebieskim lub średnim szarym tle. Wyższe natężenie oświetlenia pomoże zrekompensować słabe kontrast i obiektów mniejszych.

 

Wiek pracowników to kolejny uwagę przy ustalaniu poziomów światła potrzebne. Ponieważ pracownicy starzeją, wymagają one więcej światła, aby zrekompensować zdegradowanych wizji i zmniejszenie wielkości źrenicy. Osiągnięcie siatkówki oświetlenia dla starszych pracowników równej liczbie młodszych pracowników wymaga większej luminancji na zadania. (Patrz rysunek 2).

 

Natężenie światła będzie miała wpływu na współczynnik odbicia powierzchni wewnątrz obiektu, takich jak ściany, sufitu, podłogi, stojaków, palet i kontenerów. Czarne lub ciemne ściany lub sufitu nie będzie tak refleksyjny jak biała ściana. Na przykład, przestrzeń z dwoma brązowymi ścianami i dwa białe ściany mogą wymagać sześć opraw, aby zapewnić poziom oświetlenia wymagane. Ta sama przestrzeń z czterema białymi ścianami wymaga tylko czterech opraw. Należy pamiętać, że błyszczące regały metalowe będzie odbijają światło, podczas gdy brązowo-kolorowe pudełka i inne pojemniki absorbuje światło.

 

Jeśli blask jest potencjalny problem, należy rozważyć zastosowanie zamkniętych opraw HID lub fluorescencyjny systemu z obiektywem dna. Instalowanie opraw z elementem Uplight pomoże również zmniejszyć odblask.

 

 

Rozsył światła

 

Równomierność oświetlenia w obrębie przestrzeni magazynowej jest niezbędna. Kierowcy wózków widłowych i innych musi być w stanie spojrzeć w górę iw dół stosy produktu bez przerwy konieczności dostosowania ich oczy. Ludzkie oko działa bardziej wygodny i sprawny kiedy luminancji w polu widzenia jest dość jednolite.

 

Zapewnienie element Uplight pomoże stworzyć bardziej jednolite środowisko. Większość oprawy ze szkła zapewni od 15 do 20 procent Uplight, która oświetla sufit i eliminuje efekt Cavern, które mogą wystąpić, gdy sufit jest ciemno. Z białego lub kolorowego światła sufit, Uplight będzie odbijać pułap, aby stworzyć bardziej równomiernie oświetlony środowiska.

 

Umieszczenie oprawy wpłynie na jednolitość oświetlenia. Menedżerowie magazynowe zazwyczaj starają się uzyskać jak największe wykorzystanie przestrzeni mają one w swoich obiektach. Na przykład, jeżeli wysokość stropu wynosi 30 metrów, produkty w szafach lub na paletach mogą być ułożone w obrębie stóp na suficie. Montaż opraw oświetleniowych w środku nawy, a nie bezpośrednio nad regałów lub palet zminimalizuje cienie i pomoże zapewnić maksymalną jednolitość oświetlenia.

 

Oprawy oświetleniowe powinny być umieszczone powyżej najwyższego szafie lub palety dla najlepszego oświetlenia dystrybucja-, która może przedstawić sprawę za pomocą niskiej oprawa profilu. Niski profil oprawy mogą być lepiej dostosowane do środowisk, w których używane są wózki widłowe przenieść towar tak maszty wózków widłowych nie uderzyć i rozbić opraw.

 

Oprawy na wzór dystrybucji przyczyni się do ujednolicenia systemu. Świetlówki oprawy lub HID Oprawy o asymetrycznych (długa i wąska) wzorca są najlepsze dla aisleways, natomiast oprawy z symetrycznego wzoru są bardziej dotyczy otwartego przechowywania i obszarów morskich. W otwartych przestrzeniach, gdzie wiele zadań wykonywanych, oświetlenie, konieczne może być uzupełniony o dodatkowe instalacje. Na przykład, w otwartej przestrzeni magazynowej, gdzie światło montaż odbywa się, uzupełniające świetlówek Oprawy mogą być instalowane bezpośrednio nad zadanie zwiększyć się ilość światła.

 

Sterowanie

 

Lampy mogą palić stale w obszarach, które są ciągle w użyciu. Jednak w obwodowych nawy, które są używane tylko część czasu, koszty magazynowe operacyjne można zmniejszyć poprzez włączenie lamp HID na niższych poziomach, kiedy przestrzeń jest puste lub obrócenie oprawy całkowicie wyłączony. Dwupoziomowy układ przełączający może być zainstalowany w celu zmniejszenia watów wejściowy o 50 procent do lamp metalohalogenkowych lub 35 lub 50 procent dla wysokoprężnych lamp sodowych.

 

Fluorescencyjne systemy mogą być połączone z wieloma przełączania tak, że oprawy w danym obszarze może być włączane i wyłączane w razie potrzeby. Funkcja ta zwiększa elastyczność systemu i pozwala na obiekt, aby skorzystać z świetlików i światła dziennego odłowu w celu zmniejszenia kosztów operacyjnych.

 

Streszczenie

 

Menedżerowie, właściciele hurtowni i projektanci mają wiele możliwości przy wyborze systemu oświetlenia dla środowiska magazynowej. Ale bez względu na rodzaj systemu wybiorą, równomierność oświetlenia jest niezbędny. Równomiernie oświetlony środowisko nie będzie na promowanie bezpieczeństwa pracownika, ale zwiększa wydajność. Efektywnie oświetlony obiekt będzie również wpływać na dole-line.

Maxi-Light Maxi-Light blog Maxi-Light twitter MaxiLight youtube.com Maxi-Light digg.com maxi-light delicious.com Homepage maxi-light.pl
Lampy UV-C usuwają: bakterie, wirusy, grzyby, pleśń i roztocza
 
 

Valid XHTML 1.1